Alternatif Kripto Paralar

Bitquence – Kripto Paralarla Yatırımları Demokratikleştirmek

1. Bitquence Nedir?
Bitquence karmaşık kripto para marketlerinde yapılan işlemler en son kullanıcıya kolaylıkla ulaştırmayı hedefleyen evrensel kripto para cüzdanıdır. Blok zinciri teknolojisi adaptasyonunu hızlandırarak kripto para yatırımlarını demokratikleştirecektir. Bu yeni ekonomi akımında bireylerin kripto paralara erişimini satın almasını ve transferini kolaylaştırmak Bitquence’in misyonudur.

2. Problem ve Çözüm
Problemler; Yatırım için kripto para seçimi, Binlerce altcoinle assetlerdeki risklerin ve kalitelerinin bilinmemesi, tek tıkla kripto paralara yapılan yatırımların dağıtılamaması, birden çok özel anahtarı kullanabileceğiniz mobil cüzdan olmaması, dijital varlıklar arası aktarımların kolay olmaması.

Çözümler; Bitquence ekibi uzun yıllara yayılmış ve ölçeklenebilir bir platform inşa ederek bu problemleri çözmeyi hedeflemektedir. En çok market hacmine sahip altcoinler evrensel cüzdan tarafından desteklenecek, tek tıklamayla cüzdanınızdaki para farklı assetlere dağıtılabilecek ve bu işlemler mobil cüzdan üzerinden de kolaylıkla yapılabilecek.

3. Finansal Market
Amerika Birleşik Devletleri’nin kredi derecelendirme kurumu S&P’nin ilk 500 listesindeki şirketlerin toplam değeri 20 trilyon $ ve bu değerin %20’sini finans şirketleri oluşturmakta, bu da sadece Amerika için 4 trilyon $’lık bir market demek. Bitquence’in de yardımıyla şu an 100 Milyar $ seviyesinde olan kripto para ekosistemi de bu market değerlerine ulaşabillir. Bu da kripto para yatırımlarının değerini çok hızlı artıracak bir gelişme olacaktır. 1 Ocak 2016’dan bugüne kripto paralardaki büyüme:

Tüm dünya rezervleri:

4. Teknik Özellikler
Yüzlerce hatta binlerce farklı kripto para ve kripto varlık (asset, token) mevcut ve bu kripto paraların yönetimi için bir o kadar da cüzdan gerekmektedir. Bitquence platformu ile bu soruna çözüm üretilecek. Bitquence platformu şu 3 katmandan oluşacak;
Cüzdan ve Likidite katmanı: Bu katman merkezi cüzdan yönetim sistemini Bitquence tokenını kullanarak Bitquence Likidite ağına bağlayacak. Ayrıca büyük kripto para borsalarının api’lerini kullanacak, Likidite Ağı merkezsiz olacak.

Bitquence Platform Katmanı: Bu katmanda topluluk konsensus bileşeni ile birlikte kripto paralar kalitesine göre oylanabilecek. Bu oylamalara göre de Dinamik Kripto Varlık Tahsisi otomatik olarak yapılabilecek.

Doğuk Depo (Cold Storage): Bu sistem rasgele olarak kripto varlıkları güvenli bir lokasyonda, fiziksel olarak internete bağlı olmayna bir platformda saklayacak ve rasgele zamanlı olarak senkronize edecek.

Mimari şu şekilde olacak:

5. Yol Haritası
Token Satışı: Haziran 2017’de yapılacak.
Dinamik Kripto Varlık Tahsisi: Eylül 2017’de gerçekleştirilecek
Dijital Likidite Ağı: Aralık 2018’de gerçekleştirilecek.
Evrensel Mobil Ödemeler: Ocak 2019’da devreye girecek.
Küresel Servisler: Ocak 2020’de hizmete girecek.

6. ICO
Başlangıç: 28 Haziran 2017
Bitiş: 13 Temmuz 2017
Minimum hedef: 5000 ETH
Soft Cap: 40.000 ETH (Bu miktara ulaşıldığında son 72 saate girilecek)
Hard Cap: 150.000 ETH (Bu miktara ulaşıldığında ico sona erecek).
Fiyatlandırma şu şekilde olacak:

7. Yorumlar
Vaat edilen özellikler getirilebilirse iyi bir yatırım olarak görülebilir. Ethereum’un yaptığı gibi bir sıçramayı bu token da yapabilir. Uzun soluklu bir yatırım olarak düşünülebilir. Bir miktar yatırım yapmakta fayda var.

8. Referanslar
Site: http://bitquence.com/
Whitepaper: https://www.bitquence.com/wp-content/uploads/2017/05/BitquenceWhitePaper.pdf

cakir

Yorum bırakın