Alternatif Kripto Paralar

FootballCoin – Blok Zinciri İle Buluşan Fantezi Futbol Oyunu

messiFootballCoin (Kısaltması: XFC) Counterparty üzerinde dijital asset olarak çıkacak olan Fantezi Futbol – Menajerlik Oyunudur. Oyun tamamen gerçek veriler üzerinden ilerleyecektir. Oyuncu değerleri Transfermarkt üzerinden alınacak, Maçlarda gösterdiği performansa göre yarışmalarda puan toplanabilecek ve yarışma havuzlarındaki ödüller kurulan takımlara paylaştırılacaktır.

Toplam 1 milyar adet ile sınırlı XFC ile yapılan tüm işlemler Counterparty blok zinciri üzerinden yapılacağından şeffaflık sağlanacaktır. XFC hakkında daha detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz: https://www.footballcoin.io/tr/about-footballcoin/what-is-xfc/

Oyundaki Ligler:
Şu anlık Oyunda 3 Avrupa ligi yer almaktadır, bunlar: La Liga (İspanya), Serie A (İtalya) ve Premier Leauge (İngiltere)’dir. İlerleyen zamanlarda diğer ligler de eklenecektir.

Footballcoin’lerin Dağıtımı:
XFCCoin’lerin %20’si (İlk yıl kullanılmamak üzere) yatırımcılara rezerve edilecektir. %10’u marketing ve tanıtım amacıyla kullanılacaktır. %5’i oyun partnerlerine ayrılmıştır. %5’i oyun içerisinde ödül olarak dağıtılmaktadır. %60’ı belirli aralıklarla ilerleyen zamanlarda satışa çıkacaktır. Daha detaylı bilgi için şuraya bakabilirsiniz: https://www.footballcoin.io/tr/economy/xfc-distribution/

Oyundaki temel bileşenler; Kartlar

Oyuncu Kartları:
messiOyuncu kartları, oyun içerisinde yarışmalara katılıp ödül kazanılabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca kartlar oyun içerisindeki marketten XFC ile alınıp satılabilecektir. Hatırlatma: Sahibi olmadığınız oyuncuyu kadronuza dahil edemezsiniz, bu yüzden oyun içindeki yarışmalara katılabilmek için oyuncu kartlarına sahip olmanız gerekir.
1 ve 2 yıldızlı oyuncu kartları oyun içerisinde ücretsiz olarak alınıp kadrolara eklebilecektir.

3, 4 ve 5 yıldızlı oyuncu kartları oyun içerisinde XFC assetleri ile alınıp satılabilecek ve bu kartlar sınırlı sayıda üretilecektir. Örneğin Messi kartından sadece 1000 adet olacaktır 1000’den fazlası olmayacaktır.

Kartların nasıl dağıtılacağı ile ilgili daha detaylı bilgi için şu yazıya göz atabilirsiniz: https://www.footballcoin.io/tr/economy/player-cards-distribution/
Stadyum Kartları:
stadyumOyun içerisinde yarışma düzenlendiğinde katılım ücreti olarak alınan footballcoin’lerin bir kısmı da stadyum kartları sahiplerine verilecektir. Stadyum kartlarından 1 ve 2 yıldız olanlar ücretsiz kullanılabilecek, 3, 4 ve 5 yıldız olanlar oyun içerisinde alınıp satılabilecektir.

Stadyum kartları bir nevi pasif getiri amaçlı olarak düşünülebilir, Stadyumlarınızda yarışmalar düzenlendikçe katılım ücretlerinden pay alacaksınız. Bir nevi ev alıp kiraya vererek para kazanmak gibi düşünülebilir. 3 yıldızlı toplam 500, 4 yıldızlı toplam 300, 5 yıldızlı toplam 150 stadyum kartı olacaktır.  Bu kartları oyun başında elde etmek zor (pahalı) olabilir ancak, pasif getiri açısından oldukça makul görünüyorlar.
Stadyum kartlarının dağıtımı ile ilgili şuraya bakabilirsiniz: https://www.footballcoin.io/tr/economy/stadium-cards-distribution/

Asistan Menajer Kartları:
buffon-AM-1Bu kartlar jübilesini yapmış futbolculardan, desteklenmeyen liglerde oynayacak oyunculardan veya 35 yaş üstü ve en az 3 yıldıza sahip futbolculardan oluşacaktır. 1 ve 2 yıldız asistan menajerler oyun içerisinde ücretsiz olacak; 3, 4 ve 5 yıldızlı kartlar ise oyun içerisinde alınıp satılabilecektir. Bu kartlarla yedek klübenizi güçlendirebilir ve yarışmalarda daha fazla puan toplayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi şuradan: https://www.footballcoin.io/tr/economy/assistant-manager-cards-distribution/

 

 

 

 

Oyunla ilgili daha detaylı bilgi için bitcointalk forum konusuna uğrayabilir, https://bitcointalk.org/index.php?topic=1850000

Twitter https://twitter.com/xfcfootballcoin ve Facebook  https://www.facebook.com/xfcfootballcoin üzerinden takip ederek duyurulara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın