Alternatif Kripto Paralar

FundYourselfNow – Kitle Fonlamada Devrim Yaratıyor

FundYourselfNow devrim yaratacak bir kitle fonlama platformudur. Blok zinciri teknolojisi ve kripto paralarda yaşanan teknolojik gelişmelerle kitle fonlama endüstrisini yeniden tanımlayacaktır. FundYourSelfNow platformu proje sahiplerine fon toplama konusunda yardımcı olacak ve bu projeleri destekleyenleri de ödüllendirecektir.

 

Klasik kitle fonlama platformlarında proje destekleyicileri fon toplama sürecinin sonunda paranın tamamı proje yürütücüsüne aktarıldığı için bu para üzerinde kontrollerini kaybediyorlar. Projeler başarısız olduklarında da bu projeye yaptıkları yatırımlardan para kazanamıyorlar. FundYourselfNow platformu Bitcoin ve Ethereum Akıllı Kontratları kullanarak bu sorunları aşmayı planlıyor.

Örnek bir proje üzerinden anlatacak olursam;
Proje yürütücüsü yol haritasını çıkartıp bu yol haritasına göre finansal gereksinimlerini de paylaşacak. Örneğin 6 ayda gerçeklenmesi gereken 100.000$’lık bir proje var ve yol haritası şöyle olsun:

  • İlk 3 aylık periyotta prototipin geliştirilmesi gerekiyor. Prototip için gereken tutar 20.000$.
  • Dördüncü ayda şirketleşme için 10.000$ harcanması gerekiyor.
  • Kalan 2 ayda da seri üretime geçilmesi için 70.000$ gerekiyor.

İlk 3 ayın sonunda eğer proje yürütücüsü prototipi geliştirip ortaya koyarsa fon destekleyicileri kullanacakları oylarla 20.000$’lık yatırımın proje yürütücüsüne aktarılmasını sağlayacaklar. Eğer ikinci aşama olan şirketleşme vaat edilen sürede gerçekleşmezse, yatırımcılar bu sefer fonun proje yürütücüsüne aktarılmaması için oy kullanabilecekler, proje iptal edilerek kalan para yatırımcılara geri dağıtılabilecek. Bu sayede yatırımcılar gerçekleşmeyen projelere yatırım yapmış olsalar dahi düşük bir zararla yatırımlarını kurtarabilecekler. Klasik sistemlerde hiçbir şey elde edememektense; bu örnekteki gibi yatırımın %70’ini geri alabilmek birçok yatırımcı açısından daha cazip durmuyor mu?

Daha fazla bilgi almak ve ICO’ya katılmak için FundYourSelf sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.fundyourselfnow.com/

Yorum bırakın