Alternatif Kripto Paralar

OnPlace ile Özel Şirketlere Yatırım Yapma Fırsatı

Günümüzde güvenli bir şekilde en hızlı ve en yüksek geri dönüşü sağlayan yatırım enstrümanı özel şirketlerdir. OnPlace Inc.in ana görevi bu tür yatırımları birkaç tıkla gerçekleştirebilmenizi sağlamak ve bunun yanı sıra uygun ve anlaşılır bir araç geliştirmektir. OnPlace Inc. Finansal alanda çalışan iki şubenin çatısını oluşturan ana şirkettir.

İlk şube, OnPlace.io – yatırımcılara farklı riskler ve karlılık oranlarını da içeren projeleri bulmalarında yardımcı olacak geleneksel kitle fonlama platformudur. Bu platformun temel amacı ciddi finans bilgisi ve becerisi gerektirmeden yatırımcılara kolaylık sağlamasıdır.

İkinci şube, OnPlace Investments – özel şirketlere yatırım yapma imkanı sağlayan yatırım platformudur.

 

OnPlace.io platformu Finans Teknolojileri (FinTech) ve Blok Zinciri entegrasyonları ile USD, BTC ve ETH kullanılabilecek şekilde tek bir yatırım uzayı yaratacaktır.

Problem:
Blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontrat konseptinde yaşanan çok hızlı gelişmeler büyük fırsatlar yaratmaktadır. Finans, yatırım ve toplu yatırım kanallarında bir devrim yaratması da büyük bir olasılıktır. Örneğin BT endüstrisi, bulut teknolojileri, veri analizi, güvenlik ve nesnelerin interneti gibi çok hızlı büyüyen alanlarda kurulan özel şirketlere yapılan yatırımların geri dönüş miktarları ve hızları çok fazladır. Birçok analiz gösteriyor ki bu tür alanlarda yeni kurulan şirketler bile en kısa süre içerisinde değerlerini en az 10 katına çıkarttılar.

Buna rağmen bu tür startup ve şirketlere yatırım yapmak hala küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için erişilmez durumda, çünkü bu tür şirketler (genelde) minimum 100.000$ ve üzeri yatırımlar almaktadır. Ayrıca böyle yatırımlarda gerekli evraklar ve yasal işlemler de çok yavaş ilerleyen, komplike işlemler barındırmaktadır. Böyle şirketlerde olası birçok yatırımcının fikri ve gerekli yatırım tutarı mevcut değildir.

Özel şirketlere yatırım marketi blok zinciri teknolojisinin yeteneklerini kullanarak kripto paraları da içine alarak finans endüstrisinde efektif çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Çözüm:
Özel şirketlere yatırım yapma fırsatları yaratmak ve bunu blok zinciri teknolojisi çatısı altında uygulamak için OnPlace Investments topluluk yatırımlarını (çok katılımcılı kitle fonlama) modern teknolojilerle birleştirmektedir.

Blok zinciri teknolojisi tarafından sağlanan yatırım koruması ve kullanıcı doğrulama sistemleri ile OnPlace Investments; Taas (Token as a Service, Servis olarak Tokenlar) teknolojisini baz alan özel şirketlere yapılacak olan yatırımlar için bir çözüm hazırladı.

Onplace Services platformumuzun yeteneklerini kullanarak yazılım sektöründe en hızlı büyüyen özel şirketler; hız, basitlik, esneklik ve güvenli yatırım gibi kripto fon toplama özellikleri sayesinde blok zinciri kullanıcıları umut vaat eden birçok BT (IT, Bilgi Teknolojileri) şirketlerine yatırım yapma şansına sahip olacaklar.

 

Nasıl Çalışır?

OPL tokenları yatırımcının hesabına aktarılacak.
OnPlace özel şirketlerin hisselerini satın alacak.
Onplace Inc şirketi bu hisseleri resmi olarak üzerine alacak.
Yatırımcının hisseleri OnPlace Inc’in portfolyosunda görünecek.
Akıllı kontratlar sayesinde, OnPlace Inc’in bu hisselerden sağladığı gelirler OPL tokenları bu şirketlerden hisse satın almak için gönderenlere dağıtılacak.

Pazar Alanı:
Özellikle dünyadaki özel şirketlerine üzerine yoğunlaşan yatırımlar bu projenin temel Pazar alanıdır. Ayrıca bu pazar alanı dünyadaki finans marketinin profesyonel yatırımcıları için çekicidir ama kapalıdır. Onplace Investments’ın stratejisi bu pazardaki bazı özelliklere göre yatırım portfolyosunu belirleyecektir. Bunlar;

  • Bu pazarın en hızlı büyüyen ve en çok gelecek vaat eden alanları (FinTech, BT, B2B, iletişim, biyoteknoloji ve diğerleri)
  • Başarılı bir biçimde yatırım toplayan şirketler ve girişimlere fon sağlayan büyük şirketlerden yatırım almayı sağlayan şirketler.

Çin ve Amerika’daki en hızlı büyüyen bazı şirketler:

Şirket Adı 4 Yıldaki büyüme 2017’deki olası büyüme
Uber +1700% +80%
Xiaomi +4400% +65%
Airbnb +1100% +50-70%

Onplace ICO’su hakkında daha fazla bilgi almak ve yatırım yapmak için: http://investments.onplace.io/

Yorum bırakın